Bez Çanta Kullanmanın Önemi

Bez Çanta Kullanmanın Önemi

İnsanların farkındalığının her geçen gün arttığı ve ekosisteme karşı saygılı davranma bilincinin yükseldiği bir aşamadayız. Ancak kolektif şekilde bunu başarmak için rutinlerimizi çevreyi korumamıza ve gezegenimize daha iyi bakmamıza izin veren ürünlerle değiştirmemiz gerekir.

 

Dünyanın sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak istiyorsanız plastik poşetlerin yerine bez çantaları kullanarak bu dönüşüm sürecine katkıda bulunmaya başlayabilirsiniz. Şüphesiz ki ham bez çanta modelleri, geleneksel plastik torbalara kıyasla mükemmel bir ekolojik alternatiftir.

 

Zümrüt Şaziye olarak hayatın her anında doğa ve çevre dostu eylemlerin önemini vurgulayan tamamen doğa dostu, şık ve zarif bez çantalar sunmaktayız.

 

 

Bez Çanta Nedir?

 

Bez torba veya çantalar, üretimlerinde toksik veya kimyasal bileşenler kullanılmayan ham ve organik malzemelerden işlenen ürünlerdir. Bu tür çantalar tamamen geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılmıştır. Onlar sayesinde plastik veya polietilen torba kullanımı azalır. Hem süpermarketlerde hem de evlerde günlük olarak büyük miktarlarda kullanılan ve atılan naylon poşetlere doğa dostu ve çevre dostu bir alternatif sunar. Bambu, ham pamuk, jüt veya keten gibi malzemelerden üretilen bez çantaları satın alarak ekosisteme katkıda bulunmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Bez Çanta Faydaları Nelerdir?

Plastik poşetler, biyolojik olarak parçalanamadıkları için çevre dostu değildir. Biyo-çözünür olmayan ürünler çevreye tahribat getirir ve tehlike yaratır. Bunun yerine doğaya saygı ve geri dönüşüm prensipleri çerçevesinde önemli bir alternatif olan bez çantalar harikadır. Henüz plastik torbalar yerine bez çantaları neden kullanmanız gerektiğini ve faydaları hakkında daha fazlasını öğrenebilirsiniz:

 

Çevre Dostudur

 

Yenilenemeyen fosil yakıtlardan üretilen propilen plastik poşetlerin aksine pamuk, bambu veya jüt alışveriş çantaları yenilenebilir doğal liflerden yapılır. Plastik oluşturmak için kullanılan süreç, kirletici yan ürünleri atmosfere bırakır ve biyolojik olarak yüzlerce yıl doğada çözünmez. Bez çantalar bitkilerden yapılan ipliklerden dokunur ve nihayetinde biyolojik olarak parçalanabilir.

 

 

Dayanıklı ve Güçlüdür

Bez torbalar, plastik torbalardan daha kalındır, bu da onları tekrar tekrar kullanılabilecek kadar güçlü kılar. Genel olarak, bez torbalar plastik torbalardan daha büyük olduğundan daha büyük eşyaları saklamaya da yardımcı olur. Bez çantalar ayrıca ıslandığında bütünlüğünü kaybeden kağıt torbalardan da daha dayanıklıdır. Ayrıca çantanızda herhangi bir delik veya yırtık oluşursa iğne ve iplik yardımıyla onarılabilir.

 

Stil Sahibi ve Şıktır

 

Genellikle şeffaf olan ve mağaza logosu ile süslenmiş plastik poşetlerin aksine bez çantalar kişisel tarzınıza uygun çeşitli renk, şekil ve boyutlarda sunulur. Bez çantalar sadece alışveriş için kullanılmaz; çeşitli günlük eşyaları taşımak için de harika bir seçenektir. Sadece stil ve moda katkısı dolayısıyla bile giderek daha fazla insan alışveriş yaparken, çalışırken veya yürürken bu tür çantaları ekstra bir aksesuar olarak seçmektedir.

 

 

Maliyet Avantajlıdır

 

Plastik poşetler yerine yeniden kullanılabilir ham bez çanta tercih etmek kendi cebiniz de dahil olmak üzere birçok alanda tasarruf elde etmenize yardımcı olur. Günümüzde birçok mağaza, plastik poşetler için ekstra ücret almaya başlamıştır. Kendi yeniden kullanılabilir çantanızı getirerek markete her gittiğinizde ekstra poşet ücretlerinden tasarruf edebilirsiniz.

 

Zümrüt Şaziye’de farklı model, boyut ve stillerdeki en kaliteli bez çantaları tasarlayarak, siz değerli müşterilerimizin beğenilerine sunmaktayız.

Siz de %100 pamuklu kumaştan üretilen katlanabilir, şık ve sevimli çantalarımızı satın alarak hem geri dönüşümle ilgili bir çevre kültürüne yardımcı olabilir hem de sokaklarda yaşayan patili dostlarımıza katkıda bulunabilirsiniz...

 

  Facebookta Paylaş
Tweetle
Tweetle
Tweetle
 
Etiketler: bez çanta, ham bez çanta, doğa dostu, geri dönüşüm, kombin, günlük kombin, kol çantası, pamuklu çanta, doğaya saygı
Ocak 14, 2022
Listeye dön